SYMPOSION (Nechte město ožít)

pátek 16. 11. 2012 09:00-11:00
Kde: Gymnázium Jana Keplera, Parléřova 2 169 00, Praha 6 - ukázat na mapě

Nechte město ožít

Jakým způsobem může město nebo místo ožít?

Proměňte místo v okolí GJK! Cílem je dané místo oživit, buď formou trvalejšího zásahu nebo např. uspořádáním pouliční slavnosti. Studenti se zamyslí nad tím, k čemu místo slouží, komu slouží a komu by sloužit mělo, kdy místo žije, co na místě chybí nebo naopak přebývá. Zaměří se na jeho využitelnost a potenciál jednotlivých částí a zákoutí daného prostoru. Popřemýšlí nad tím, jak by mohli svůj návrh realizovat a jaké by je čekaly překážky.

hosté: Julie Kárová a Tereza Vohryzková /Auto*Mat/, Jindra Pinc /Živé město/

Diskuse se koná ve sborovně školy.

Více informací o akci: Symposion, to je každoroční intelektuální marathon ve dvou dnech přednášek, diskusí, workshopů a uměleckých produkcí. Symposion, to jsou především ušlechtilé TVÁŘE české scény akademické, umělecké, společenské. Ni zdaleka však nezůstává na povrchu věci; hosté se vám záhy odhalí v celé své nezměrné hloubce!

I letos pro vás studenti Gymnázia Jana Keplera připravili skvostnou hostinu ducha, která nabídne desítky přednášek významných osobností humanitního i přírodního vědění, jakož i světa uměleckého. Tentokrát bude naše společné kontemplace i disputace rámovat téma „generace – regenerace – degenerace“.

Web: http://symposion.gjk.cz/?page=harmonogram