DVORKOVÝ BLEŠÍ TRH & RESTAURANT DAY # 2

sobota 16. 05. 2015 10:00-20:00
Kde: Praha 6

Další květnový Restaurant Day je tu! Opět ho spojíme s dvorkovými blešáky, vytvoříme leták a mapou míst a příp. pomůžeme se zábory na Praze 6.

Neváhejte a zapojte se, loňská akce se velice vydařila. Ideální je umístit své stanoviště u sebe na dvorku či předzahrádce, příp. někde jinde poblíž. Pokud to u vás nejde, máme pro vás náhradní řešení. Přihlašovat se můžete na e-mailu info@zive-mesto.cz (příp. 728785704).

Elektronická mapa zapojených míst:

----PROGRAM----

DEJVICE A BUBENEČ
11:00–15:00 Dejvická x Jaselská x V. P. Čkalova, "ostrůvek"
- RD Bistro Živé město & Zlatý Smolkar (jarní menu, lívance a další)
- blešák
- Přijďte se občerstvit nebo si popovídat o plánech Živého města.

11:00–16:00 Mařákova 5, dvorek (vstup přes kavárnu Vypálené koťátko)
- blešák

11:00–20:00 Národní obrany 23, dvorek (příp. zvonek Vrbecká)
- blešák "Ditkův dvorek"

11:00–16:00 "Lotyšák", park v Lotyšské ul.
- rodinný blešák a drobné občerstvení

10:00–18:00 Srbská 2, dvorek u kavárny Potrvá
bleší trh a RD v Potrvá (vaří kavárníci)

10–? (do vyprodání) Raisova 12, bývalá předzahrádka

- blešák a RD BuBen
- Budeme se na vás těšit již potřetí s naší indicko/finsko/českou restaurací a novými jarními recepty. Přijďte na jedinečný sobotní oběd, svačinku nebo dezert ke stánku na roh Raisovy ul. a Puškinova nám., od 10 hod. do vyprodání. Uvaříme vám kávu a vy si tak můžete v klidu vybírat i z našeho blešáku.

14:00–16:00 "Puškiňák", park na Puškinově nám.
- blešák

14:00–18:00 Charlese De Gaulla 9, vnitroblok vnitroblok Terronská – Rooseveltova – DeGaulla – Verdunská
- blešák a RD První dvorní kavárna & Hry starých dětí
- Ať jste staří, mladí nebo malí, přijďte si na náš kouzelný dvůr zaskákat gumu, zahrát kuličky, házet čáru nebo zadriblovat školku s míčem atd. A nebo něco prodat či koupit na malý dvorní blešák s občerstvením - vše pro děti i dospělé.
- Nekoná se za deště.

10:00–14:00 roh Juarézovy a Českomalínské ul., u školky (benefice)
- blešák a RD Juarézova zahradní restaurace
- Rodiče a děti z MŠ Juarézova pro vás připravili pochoutky, které doplní náladu a energii na cestě do Stromovky. Přijďte ochutnat a podpořte náš projekt revitalizace školkové zahrady. Veškerý výtěžek bude věnován na zahradní úpravy v rámci připravované rekonstrukce zahrady pro děti, která proběhne v létě. Do blešího trhu jsme nasbírali zajimavé kousky darované rodinami dětí ze školky. Dětské oblečení, hračky a další užitečné věci do domácnosti!

11:00–18:00 M. J. Lermontova 19/b, předzahrádka

- blešák a RD Stacy's snack bar

13:00–19:00 Technická 2710/6, „zahrádka“ před Café Prostoru
- RD v Prostoru
- V tento den budeme k jídlu nabízet pouze výrobky našich zaměstnanců. U každého bude představení autora a vytištěný recept. Veškeré utržené peníze pak dostanou sami zaměstnanci. Nejoblíbenější recept pak bude po zásluze odměněn.

16:00 Na Zavadilce 9A/2577, zahrada
- blešák a RD Je na malinách
- Hanspaulka láká nejen na bezlepkové dobroty!

16:00 Kladenská 67, "zahrádka" u kavárny Jen tak
- blešák Jen tak

BŘEVNOV
11:0015:00 Za Strahovem x Nad Tejnkou, prostranství u pítka a okolní dvorky
- RD U pítka (kotlíková polévka, zapečené brambory, hummus, saláty, sušené maso, perníčky, cukrová vata, zmrzlina)
- blešák (desky, knihy, hračky, oblečení, břevnovské poklady)
- výtvarná dílna pro děti Korek na dvorek
- 12.30 a 14.30 divadélko pro děti

11:00–? (do vyprodání) Říčanova 19, chodník před Café 8
blešák Poznejme se osobně
- Sousedské setkání a proměny nepotřebných zbytečností v poklady společně oslavíme na rozkvetlé zahradě dobrým jídlem a pitím.

SUCHDOL
10:00–16:00 Suchdolská ul., vedle fotbalového hřiště, zahrada
- RD Komunitní zahrada
- Slavnostní zahájení komunitní zahrady, komentovaná exkurze zahradou

LETNÁ
10:0018:00 Dobrovského 22, dvorek kavárny Nudný otec
- blešák a občerstvení

K uspořádání dvorkového blešáku nás inspiroval Mnichov, kde se podobná akce koná už řadu let od jara do podzimu - každou sobotu v jiné čtvrti. Restaurant Day neboli den, kdy si kuchařští nadšenci otevírají své "jednodenní restaurace", vznikl před několika lety ve Finsku, odkud se rozšířil do celého světa.