ZAHRÁDKÁŘSKÝ WORKSHOP

neděle 17. 04. 2016 14:00
Kde: KC KLUBOVNA

Třetí vydání oblíbeného Zahrádkářského workshopu se uskuteční 17. dubna v KC Klubovna v Dejvicích. V případě příznivého počasí se celá akce odehraje na zahradě, v případě nepříznivého se přesuneme dovnitř. Na programu jsou tyto aktivity:

1.      Bylinkový trh – na e-mail workshopy@zive-mesto.cz je možné si zadat objednávku bylinek, které nakoupíme v zahradnictví PERENY u Staré Boleslavi a přivezeme je na workshop. Bylinky jsou kvalitní a levné i poté, co si přičteme malý poplatek na proplacení cesty. Objednávka bylinek je omezena na 10 ks/osoba a je závazná. Objednávky je třeba odeslat do pondělí 11. dubna. Informace k sortimentu viz tento seznam.

2.      Výroba ptačích budek – po úspěšné podzimní dílně v roce 2014 na výrobu ptačích krmítek se letos zaměříme na výrobu ptačích budek. Výrobu a odborné vedení zajistí zkušená lektorka Běta Macková ze spolku Ornita. Na výrobu budek je potřeba se přihlásit e-mailem na adresu workshopy@zive-mesto.cz (napište počet a typ preferovaných budek) ideálně do 11.4. Na výběr jsou tzv. polobudky (pro rehky a konipase) a sýkorníky (pro sýkory a většinu drobného zahradního ptactva). Materiál na budky zajistíme, dotovaná cena pro návštěvníky WS bude 100 Kč/ks. Tato aktivita není náročná a hodí se i pro děti.

3.      Výroba domácích vermikompostérů – pro zájemce o domácí kompostování připravujeme možnost vyrobit si vlastní vermikompostér ze tří až čtyř kyblíků či jiných nádob (cca 15l). Stohovatelný kompostér má zhruba 60 cm na výšku a teoreticky zvládne zpracovat bioodpad z dvoučlenné domácnosti a ještě k tomu vyrobí spousty hnojiva. Kromě výroby budou mít zájemci možnost nalovit si žížaly (dešťovky) z klubovnového kompostu, který budeme během dne přehazovat. Odnést domů si tak můžete plně funkční kompostér. Cena se bude pohybovat kolem 200 Kč/ks, ale možná se povede sehnat nějaký recyklovaný materiál a půjde to i levněji. Na výrobu je rovněž třeba se přihlásit e-mailem (workshopy@zive-mesto.cz), deadline 11.4.

4.      Dílna Já na tom dělám – šikovní lidé z tohoto spolku pomohou v případě potřeby s výrobou, ale hlavně se zaměří na dekoraci vyrobených budek a kompostérů (okrasné zelené stříšky, barvení a podobné úpravy). Kromě toho bude dílna nabízet možnost vyzkoušet si i jiné řemeslné aktivity včetně zakoupení již hotových výrobků. http://www.facebook.com/janatomdelam

Během dne uděláme ohníček v sudu, tak si vezměte buřtíky a jiné pochutiny. Rovněž ale bude otevřený karavan s občerstvením, takže hlad nebude, ani když zapomenete. Těšíme se!

Akce se koná za podpory MČ Praha 6.