PODZIMNÍ MOŠTOVÁNÍ - ZRUŠENO

neděle 15. 10. 2017 13:00-17:00
Kde: KC Klubovna

--- ZRUŠENO ---

Přátelé, velice se omlouváme, ale oproti očekávání jsme zjistili, že jablka nejsou ve Valči prakticky žádná a hrušky v minulém týdnu opadaly a nejsou už k použití, zároveň je nemožné je letos nakoupit kdekoliv jinde. Musíme tedy zítřek zrušit a budeme doufat, že příští rok to vyjde jako dříve...

Tradiční podzimní moštování se Spolkem Živé město se letos uskutečnmí v neděli 15. října. Kromě ručního drcení a lisování bude na místě výtvarná dílna pro děti, možnost opéct si nad barelem po penersku vlastní vuřt či cokoliv jiného a samozřejmě otevřený bar v Klubovně.

Opět bude možné si na místě koupit prázdné lahve, ale loni dost brzo došly, takže bude skvělé, když si přinesete nějaké vlastní a budete mít jistotu, že si budete mít do čeho mošt nalít. Za mošt budeme vybírat dobrovolný příspěvek, ze kterého zaplatíme ovoce. Zároveň vzhledem k letošní naprosté jablečné neúrodě nebude neomezené množství jablek jako v minulosti, ale budeme mít limitované, i když snad dostačující množství. Tedy kdo první přijde, ten první drtí, jak se říká. A budeme asi zároveň takzvaně míchat jabka s hruškama, protože těmi jablečnou (ne)úrodu doplníme. Ovoce budeme mít tradičně z valečského sadu, tedy velice bio, žádné špindíry od silnice.

Vezměte děti a doražte, bude to fajn!

Fotky z loňska zde: https://www.facebook.com/pg/zivemesto/photos/?tab=album&album_id=1221867494550913