pr

og

ram

Program k tisku si můžete stáhnout zde.

Benátský syndrom (film)

čtvrtek 26. 09. 2013 20:15-22:00
Kde: Dejvice

Venkovní projekce dokumentárního filmu Benátský syndrom (The Venice Syndrome) režiséra Andrease Pichlera z roku 2012.
Film promítneme v originálním znění (italsky) s českými titulky.

Anotace:
Kouzelné město kanálů, útulných zákoutí a historických památek, Mekka zamilovaných – takové jsou Benátky v katalozích cestovních kanceláří. Jak ukazuje dokumentární film Andrease Pichlera, realita je odlišná. Šarm ostrovního města přidusily masy turistů, jedinečná aura místa je jen uměle udržovaným mýtem. Ceny bytů rostou exponenciální řadou; obyvatelé, ale i školy, nemocnice a pošty jsou vytlačováni do čtvrtí na pevnině. Ve starých Benátkách dnes bydlí už jen 58 tisíc stálých obyvatel, což je o polovinu méně než před dvaceti lety a zároveň tolik jako po drtivé morové epidemii v roce 1348. Stejné množství cizinců navštíví město během jediného dne. S citem a porozuměním natočený snímek sleduje zbytky skutečného benátského života i to, jak se starousedlíci přizpůsobují invazivní síle turismu, která dokáže vymýtit téměř všechny lidské hodnoty. Film je zároveň poctou statečným srdcím a veselým myslím posledních opravdových Benátčanů.
(zdroj: http://www.kviff.com)

Trailer

Doporučujeme přinést si deky a skládací křesílka.