ZAHRÁDKÁŘSKÝ WORKSHOP

neděle 13. 04. 2014 14:00-21:00
Kde: KC Klubovna

Živé město ve spolupráci s KC Klubovna pro vás připravilo druhý ročník oblíbené jarní akce - Zahrádkářský workshop, která proběhne v neděli 13. dubna od 14 hodin na zahradě Klubovny v ulici Generála Píky.

Tento rok se můžete těšit na osvědčenou výrobu závěsných kokedam (někomu ještě stále přežívají), tentokrát s celým týmem okouzlujících lektorek. Rovněž se letos již podruhé připojí uskupení Já na tom dělám, které Vám pomůže nastartovat pěstování bylinek a zeleniny, jež si budete moci odnést ve vlastnoručně dekorovaných květináčích. Pro zájemce proběhne demonstrační výroba nádoby na bioodpad z pivních plechovek (5 l). V průběhu odpoledně bude dokončena produkční zahrádka, kterou v podvečer osázíme zbytky z workshopu. Zahrádka je volným pokračováním projektu Kompost.

Po celou dobu akce bude k dispozici občerstvení Sysel Burger (domácí hamburgery a vegeburgery z vlastnoručně vyrobených surovin).

Stejně jako minulý rok bude možné objednávat sazenice bylinek a jiných rostlin, které se pak budou na workshopu distribuovat. Sazeničky a rostliny se objednávají na e-mailu workshopy@zive-mesto.cz. Objednávky posílejte maximálně do pondělí 7. dubna do 14:00. Objednávky jsou závazné. (Seznam níže)

Den zakončí slavnostní křtění komunitní sauny, kterou Živému městu zapůjčilo sdružení Žijeme tady a která bude umístěna na zahradě Klubovny cca do června 2014.

Co s sebou?
Budeme pracovat s hlínou, barvami, kytkami, vezměte si tedy elegantní pracovní oblečení, eventuálně drobné nářadí (kapesní nůž, lopatičku aj.). Na kokedamy si vezměte ještě provázek, režnou nit, mělkou plastovou/kovovou misku a příp. také lanko/vlasec a háček na závěs.

Dětští návštěvníci se mohou těšit na časopis HRANA (HRANA průzkumníky přírody a některá starší čísla za zvýhodněnou cenu).

Akci podpořila  Praha 6.

SEZNAM K OBJEDNÁVKÁM

řepík - Agrimonia eupatorium - žlutá

pažitka - Allium schoenoprasum -  fialová

pelyněk - Artemisia dracunculus - bílá

jahodník - Fragaria vesca var. semperflorens 'Alexandria' - bílá, červené plody

jahodník - Fragaria vesca var.vesca - bílá, červené plody, výběžkatá

mařinka - Gallium odoratum (Asperula)  -  bílá, půdopokryvná

třezalka - Hypericum perforatum - žlutá

yzop - Hyssopus officinalis -  modrá

levandule - Lavandula officinalis (angustifolia) - fialová, šedozelený l.

libeček - Levisticum officinale - žlutozelená

meduňka - Melissa officinalis -  bílá

máta - Mentha x piperita -  fialová

máta - Mentha x piperita 'Granada'