VŠECHNO, NA CO JSEM SE SNAŽIL ZAPOMENOUT

neděle 14. 05. 2017 14:00-20:30
Kde: nádraží Praha-Bubeneč - ukázat na mapě

Všechno, na co jsem se snažil zapomenout
(nádražní instalace-performance s prvkem společenské hry)

INSTALACE 14:00-21:30
PERFORMANCE VŽDY VE 14:30, 16:00, 17:30, 19:30

V rámci jednoho nedělního odpoledne zve Spolek Živé město na procházku-hru s hororovým nádechem na nádraží Praha-Bubeneč. Už se nejedná o nádraží ani hospodu, ale v budoucnu možná kulturní centrum nebo skautskou klubovnu. V tomto mezičase, ve kterém se dnes nádraží nachází, máme šanci se vkrást do jeho prostor. Začínáme proces archivace faktů, dokumentů, snů, halucinací a představ, jejichž realita je složitá a její status nejistý. Inspiraci nacházíme v prostoru čekárny a přilehlých místnosti, které zabydlel Muž, který spí, fantom z románu Georgese Pereca, dále ve vzpomínkách lidi pamatujících kultovní bubenečskou nádražku, v tvorbě mladé sochařky Markéty Jáchimové, která z oken svého bytu pozoruje perón bubenečského nádraží či v narativní metodě spisovatele W. G. Sebalda. Jeho esejistická próza se opírá o hru mezi dokumentem a fikcí v procesu vzpomínání jako rovnocenných nástrojů vyprávění.

Co může divák očekávat? Prostory nádraží se zaplní inscenované obrazy, do nichž se návštěvník zapojí podle návodu, který obdrží při vstupu do nádražní budovy. V rámci hry s příběhy a fantaziemi, které vznikly skrze společnou práci několika umělců (Karolina Gilová,
Marie Hájková, Markéta Jáchimová, Magda Stojowska, Zorka Velková ad.) s motivy, jaké během několika týdnů nalezli na nepoužívaném nádraží Bubeneč, se divák bude moci zúčastnit prohlídky některých prostor. Může se zapojit do pohybové performance a také ochutnat místní speciality.

Akci se koná za podpory Městské části Praha 6, vstup zdarma.

FB událost zde