co

kdy

kde

kdo

zpět na akce

DVORKOVÉ BLEŠÍ TRHY & RESTAURANT DAY # 7

sobota 22. 05. 2021 10:00-22:00
Kde: Praha 6

Po roční pauze pořádáme další ročník dvorkových bleších trhů spojených s Restaurant Day! Tentokrát v sobotu 22. května. Jako spolek akci zastřešujeme, vytvoříme leták a mapu míst. Dění na jednotlivých „dvorcích“ je v režii místních organizátorů. Každopádně počítáme s dodržováním RRR a přiměřeným množstvím návštěvníků na jednotlivých místech. 

Mapa zapojených míst

Program

1) Just Garáž

10.00–15.30 * Pod Novým Lesem 23/415 * garáž * Veleslavín 

Blešák (techno, hadry, muzika i knihy). Obnovený křest poslední knihy Jiřího Justa (autora např. S čerty nejsou žerty), eko-pohádky pro děti i dospělé Vendulka a princ. Řepové speciality (caprese, pomazánky atd.) a pití tak, abyste žízní vydrželi. Těšíme se na viděnou před garáží!


2) Úzký blešák a bistro

11.00–17.00 * Úzká 7 * dvorek * Liboc

Přijďte na rodinný dvorek v křivolaké uličce Úzká ochutnat slané i sladké domácí pochoutky, objevit pár kousků oblečení do vašeho šatníku a přehrabat se v pokladech z půdy. Napište do uličky křídový vzkaz pro další návštěvníky.


3) Kavárna a bazárek U hřiště

11.00–19.00 * U kolejí 340/22 * zahrada * Liboc

Kafe, koláče, oblečení pro dospělé a dětí a další důležité věci.


4) Libóza knižně bleší

14.00–17.00 * komunitní zahrada mezi Libockou 39 a rybníkem Terezka * Liboc

Máte doma knihu, kterou byste rádi vyměnili za jinou? Přineste ji s sebou do naší rodící se komunitní zahrady Libóza, kde nabízíme možnost četby na knižně-oděvním blešáku. Pojďte si prohlédnout lokálně zaměřenou výstavu kreseb a nakreslit i jednu svoji. Potrava ducha bude doplněna nabídkou domácích koláčů.


5) Bleší trh na Lánu & Muffin day

14.00–17.00 * náměstíčko v horní části ulice K Lánu (mezi čísly 8 a 9) * Vokovice

Těšíme se na všechny sousedy, kteří se chtějí seznámit s ostatními, prodat své nepotřebné věci, vyměnit své knihy či pokojovky za jiné, nebo přispět na charitativní sbírku. Také pro Vás připravujeme mini muffinové bistro se sladkými i slanými muffiny. Máte-li osvědčený recept a chcete se s ním pochlubit, neváhejte. Kávu nebo čaj najdete v blízkých kavárnách.


6) Restaurant (okénko) day ve Šlikovce

12.00–20.00 * Šlikova 41 * dvorek * Břevnov

Francouzským oknem vám vydáme kávu, čaj, pivo či limo a nebudou chybět ani domácí koláče.


7) Z podkladů paní Marie

14.00–18.00 * Zvonická 2 * zahrada * Hanspaulka

Marie tu má po mámě Marii spoustu pokladů. A vytáhne ven hlavně nějaké to papírenské zboží, nehrané společenské hry, pěkné kabelčičky a šátky, co se do léta šiknou, jsou tu taky dost magic svíčky... A možná k tomu bude i nějaký ten koláč nebo tak něco, takže i trochu líbneme Restaurant Day. Možná se přidá obsousedka, možná taky Marie. A ceny budou určitě miloučké.


8) Bistro u Olivy

14.00–17.00 * Na Klimentce 961/1 (vrata za rohem v ulici Na Míčánce) * garážové stání * Hanspaulka

Palačinky, kafe, blešák a dobrá nálada s hudbou.


9) Buchty a lampiony

11.00–16.30 * Dělostřelecká 35 * zahrada, dvorek, garáž * Ořechovka

V garáži obohatíš svůj šatník pěkným kouskem nebo domov nějakou veteší. Na dvorku se občerstvíš a vysluníš bronz. A na zahradě bude po celou dobu workshop výroby jarních lampionů technikou airbrush tuší – slož si a nabarvi originální papírový lampion ze studia Jasna. Jak pro děti, tak pro tebe! 


10) Ditkovo okýnko

11.00–16.00 * Terronská 150/69 * okno v přízemí * Bubeneč

Přijďte na legendární Kölblův falafel, Klářiny jarní závitky, tataráček z lososa, slivovicu od Doktora Maloně z Bubenče, dětské i dospělácké módní svršky, šperky, hračky, které prodávají děti dětem a obligátní blešákové harampádí. Kdo pamatuje Ditkův dvorek z minulých let, ví, že večírek bude.


11) Dvůr První bubenečské dvorní společnosti

13.00–20.00 * Charlese De Gaulla 9/Terronská 16 * vnitroblok * Bubeneč

Zveme všechny dvořany a hosty na tradiční Dvorkové bleší trhy na dvoře První bubenečské dvorní společnosti. Přijďte pobýt, pojíst, popít a případně něco pořídit na bleším trhu. Kvalita přátelské atmosféry, produktů a služeb zaručena! 


12) Dobrý skutek

10.00–14.00 * Jugoslávských partyzánů 36 * výloha a chodník * Bubeneč 

Dobročinný second hand Dobrý skutek zve na blešák!


13) POTRVÁ trvá

10.00–16.00 * Srbská 2 * zahrádka kavárny * Dejvice

POTRVÁ pořád trvá. A pokračuje v tradici. Takže dnes pro Vás vaří barmani pod naším staletým javorem, blešáko-sekáčo-swap pořádají barmani a svoje vypiplané sazeničky, marmelády a chilli pasty značky „Rocoty z roubenky” prodává Roman.


14) Blechy na Šesťáku

10.00–18.00 * slepé rameno Dejvické ul. a Vítězného nám. * Dejvice

Bleší trh a Restaurant Day letos opět i na Šesťáku. Keramika, sklo, bižuterie, moravské koláče a nejen to. Připojte se taky!


15) Sousedský bleší trh na Petřinách

14.00–17.00 * parčík na rohu ul. Brunclíkova a Nad Alejí * Petřiny

Přijďte nabídnout vámi již okoukané věci, knihy, květiny, oblečení, hračky... za peníz či zadarmo. Darovat, vyměnit, prodat, něco si opatřit... a hlavně se u toho potkat se sousedy, seznámit se a užít si odpoledne. Připraveny budou drobné hrátky pro děti a možná i něco drobného na zub. Zpestřete si sobotní vycházku a zanechte sousedskou stopu!
Těšíme se!