co

kdy

kde

kdo

zpět na akce

DVORKOVÉ BLEŠÍ TRHY & RESTAURANT DAY # 8

sobota 28. 05. 2022 10:00-20:00
Kde: Praha 6

Již poosmé pořádáme dvorkové bleší trhy spojené s Restaurant Day! Tentokrát v sobotu 28. května. Jako spolek akci zastřešujeme, vytvoříme plakát a mapu míst. Dění na jednotlivých „dvorcích“ je v režii místních organizátorů. Letošní ročník je jiný v tom, že se do něj na několika místech zapojí naši noví sousedé z Ukrajiny. Přiďte ochutnat ukrajinské speciality nebo třeba absolvovat rychlokurz ukrajinštiny.

Co je Restaurant Day? To je událost, během níž si nadšenci otevírají své „jednodenní restaurace a kavárny“. A dvorkové bleší trhy jsou zkrátka blešáky s poklady ze skříní, půd a sklepů, které se konají přímo ve vnitroblocích a v zahradách u jednotlivých "prodejců". A nejen tam.

 
* PROGRAM * (mapa)

1) Posezení na dvorku ve Šlikovce 
12.00–20.00 * Šlikova 41 * Břevnov * dvorek se zahradou
Přijďte ochutnat domácí sladké i slané pochutiny, limonády, prosecco, pivo nebo čerstvě praženou kávu. A nebo jen chvilku poseďte na našem zarostlém dvorku, pokud si tu najdete volné místo.

2) Komunitní centrum Nesedím, sousedím
11.00–17.00 * roh Sartoriovy a Anastázovy (vedle MŠ Sartoriova 1) * Břevnov * zahrada
Nabídneme ukrajinské speciality různého druhu: od klasického boršče přes blinčiky a varenyky naslano i nasladko až po nejrůznější dortíčky a sušenky podle oblíbených rodinných receptů našich sousedek. Budou i veganské varianty.

3) Kolej Větrník
12.00–18.00 * Na větrníku 1933/22 * Petřiny * vnitroblok
Zahrada Koleje Větrník – místo setkávání pro rodiny všech národností. Zveme vás na zahradu ve vnitrobloku koleje na odpoledne plné hudby, tance, divadla a sportu pro menší i větší sousedy. Ukrajinské rodiny žijící na Koleji Větrník můžete podpořit koupí jejich rukodělných výrobků a občerstvení. Více info na FB stránce „Pomoc Větrník“.

4) Kavárna a blešák v zahradě U hřiště
12.00–18.00 * U kolejí 340/22 * Liboc * zahrada
Káva, sladké a slané dobroty, oblečení pro dospělé a děti a další důležité věci.

5) Mlsný krtek bistro a blešák
13.00–18.00 * Špotzova 13 * Liboc * předzahrádka
Připravíme pro Vás výbornou mrkvovou pomazánku, kterou namažeme na domácí kváskové chleby. Pokračovat můžete domácí tortillou plněnou míchaným vajíčkem, uzeným lososem a koprovým dipem. Ke kávě napečeme nadýchané tvarohové koláče. Děti se můžou těšit na babyccina :) a křídami na silnici nám mohou namalovat vzkaz. Vytáhneme i nějaké poklady z půdy do našeho blešáku. Těšíme se na Vás!

6) Z podkladů paní Marie II
10.00–18.00 * Zvonická 2 * Hanspaulka * zahrada
Marie tu má po mámě Marii stále spoustu pokladů. Tentokrát najdete hlavně krásné kousky nádobí keramického a různě na pečení, tuším i pokličky, které chybí vašim hrncům, tvořivé věci z papírnictví, šití i kutilství, pár pěkných svršků a spoustu překvápek, mihla se tu třeba sada kamenů na čakry. Kuk! Ceny velmi mírumilovné a ke kafíčku něco napečeno. Speciální příležitost stát se součástí nového FOTOPROJEKTU AGNES CSERNUS, která zahájí fotografování portrétů sousedů z Hanspaulky právě tady ve Zvonické!

7) U smrku
14.00–18.00 * Nad Šárkou 118 * Hanspaulka * garáž, předzahrádka
Přijďte si popovídat, gerne auch auf Deutsch. Děti si mohou zahrát šachy. Blešák stolních her a hraček pro děti do 5 let.

8) Buchty, lampiony a fotopasti
15.00–20.00 * Dělostřelecká 35 * Ořechovka * garáž, zahrada
V garáži swap oblečení, možná veteš. Na zahradě poseď, pojez buchty a pomazánky, dej si kafe, dej si pivo v zahradě plné lampiónů, které se s přicházejícím večerem začnou rozsvěcet. A s nimi i oheň. V kůlně číhá výstava fotopastí, můžeš do ní domalovat zvíře. Možná to vše bude i s hudebním doprovodem.

9) Šesták
10.00–20.00 * slepé rameno Dejvické ul. a Vítězného nám. * Dejvice * plácek
Po roce se na vás těší blechy na Šestáku, pochutnáte si na dobrotách (např. Koláče z Bubenče nabídnou hlavně české, německé a rakouské koláče) a třeba bude i nějaký koncert.

10) Prague Vintage Fair Sale (výprodej)
11.00–17.00 * Wolkerova 34/5 * Bubeneč * garáž, předzahrádka
Vintage kousky móda a domácnost, bleší trh

11) Uralská ožívá
11.00–19.00 * Uralská 6 * Bubeneč * předzahrádka (před kavárnou na chodníku)
Príďte sa občerstviť domácimi dobrotami od našich spolupracovníkov, ktoré u nás bežne nenájdete a trochu bližšie nás spoznať. Návštevu si môžete spríjemniť nákupom/výmenou/predajom kytičky alebo knižky. Ulicu oživí hudba, príjemné posedenie a naša dobrá nálada. Tiež budete mať možnosť ochutnať našu výbornú výberovú kávu, zaujímavé nápoje a naše zdravé dortíky.

12) Uralská ožívá
11.00–19.00 * Uralská 6 * Bubeneč * předzahrádka (před klubem na chodníku)
Nově se rodící a rozvíjející klub v Bubenči, v místě bývalého klubu Už jsme doma. K ochutnání naše tři piva, dobré víno, domácí občerstvení, příjemná hudba, dobrá nálada. K vidění výstava Kurta Gebauera. Swap knih.

13) Břízák
14.00–19.00 * Soborská * Hanspaulka* plácek u hřiště
Double tap, lahodná káva a malý gril

https://www.zive-mesto.cz/akce/61-dvorkove-blesi-trhy-restaurant-day-8